Akadeemiast

Marina Chirkova Balletiakadeemia on Eesti ainulaadne eraõppeasutus, mis tegeleb haridusministeeriumi poolt heakskiidetud õppekava alusel professionaalsete balletitantsijate ettevalmistamisega.
Kogu koolitus toimub A. Vaganovi Akadeemia (Peterburi) õppekava ja -meetodi alusel. Koolitamisel osalevad ka külalisõpetajad ning koreograafid teistest riikidest.
Õpilased võetakse balletiakadeemiasse sisseastumiskatsete alusel. Sisseastumiseksamid 2018/2019 õppeaastaks toimuvad 2018. aasta aprillist juunini. Õpilaste valik toimub ka 2018. aasta augustis. Sisseastumiskatsed toimuvad akadeemia 5. klassi, mis on spetsialiseerunud klassikalisele balletile.
Akadeemia õppeaineteks on: klassikaline tants, ajalooline tants, karaktertants, kaasaegne koreograafia, näitlejameisterlikkus, duett, balleti jumestus ja soengud, lavapraktika.
Koolitused toimuvad  5-6 korda nädalas, keskmiselt 2-3 tundi päevas. Iga aasta lõpus saab õpilane kõigis õppeainetes diplomi. Balletiakadeemia kaheksanda klassi lõpus väljastatakse lõpudiplom “Balletitantsija”. Iga aastases eksamikomisjonis osalevad kõrgelt kvalifitseeritud balletikoolide ja -teatrite õpetajad ja juhatajad. Marina Chirkova Balletiakadeemia eesmärgiks on anda õpilastele kõrge professionaalne balletiharidus, mis võimaldab neil pärast kooli lõpetamist  tantsida parimates teatrites kõikjal maailmas.
Akadeemia
õpilased osalevad pidevalt rahvusvahelistel võistlustel ja on võitnud mitmeid rahvusvahelisi võistlusi.
Akadeemias on ettevalmistavad klassid lastele alates 2. eluaastast. Ja ka klassid täiskasvanutele, kes soovivad omada head rühti.
Balletiakadeemia korraldab iga-aastaseid balletiseminare ja annab
meistriklasse ka teistes riikides.
Balletiakadeemia juhataja ja omanik
on rahvusvaheliselt tunnustatud priimabaleriin Marina Chirkova (Marina Tsirkova, Marina Tširkova): endine Mariinski teatri (Peterburi) ja Rahvusooper “Estonia” (Eesti) priimabaleriin ning Association of UNESCO World liige.
Sooviavalduse registreerimiseks
Marina Chirkova Balletiakadeemiasse  võib saata e-posti teel: marina@luikedelend.ee või info@chirkovaballetacademy.com,
või siis helistades telefonil: (
+372) 515 1946.