Täiskasvanud (19+)

Tunniplaan
T.  19.00 – 20.00
L. 11.00 – 12.00

Õppemaks
55€/kuu

Õppetöö:
Õppetöö kestab septembri algusest kuni juuni keskpaigani. Õppekavasse kuulub venitamine, koreograafia ja klassikaline tants.

Miks alustada balletiõpingutega hilisemas eas?

Audrey Hepburn alustas viie aastaselt klassikalise balleti õpinguid, kuid kahjuks need katkesid. Kandideerides Londonis asuva Rambert Balletikooli stipendiumile, talle seda ei antud. Põhjuseks oli Hepburni pikkus ja alatoitumus, kuna tüdruku vanemad sattusid II Maailmasõja ajal raskustesse, mis muutiski võimatuks prima balleriini staatuse saavutamise. Kuid Hepburn kasutas tantsu tausta kandideerides oma debüütfilmi – Ameerika muusikali “Funny Face”, kus ta demonstreeris oma talenti koos Fred Astaire’iga.

Balletiõpingud ei tule mitte ainult teie kehale kasuks, vaid võib mõjuda imeliselt ka teie hingele. Lisaks teie sisemise Audrey ärkamisele, allpool veel mõned põhjused, miks peaksite tõusma varvastele.

1)  See on treening

Ballett on kunst, kuid see nõuab füüsiliselt suurt pingutust. Treeningud stange ääres aitavad saavutada baleriini lihasjõudu, vastupidavust, paindlikkust ja tasakaalu.
Kuigi see võib tunduda viimase aja moena, olid harjutused stange ääres moes juba Louis XVI ajastul (loe lisaks, kuidas harjutused tugipuu ääres tulevad kasuks sinu kehale: TIME). Kuid ballett on palju rohkem kui stange. Tunnid algavad soojenduseks plie´dega. Tantsukombinatsioonid nõuavad energiat ja on tehnilised. Teie jalad ja varbad sirutusega korrigeerigeeritakse kogu keha hoiakut. Jalalabad keeratekse väljapoole ning kogu tantsimisaja vältel säilitakse sirutatud jala- ja kehahoiakut. Ballett parandab rühti ja kordinatsiooni, tõstab lihaste toonust ja suurendab üldist vastupidavust.

2) Tõesta, et sa eksid

Võibolla käisid lapsena balletitundides, kuid see oli aastaid tagasi, kui tantsisid regulaarselt. Kui sa polekunagi varem proovinud tantsida balleti, võibolla ütleb su sisehääl, et oled liiga vana nüüd, proovimaks praegu. Minna balleti treeningule, on võimalus hajutada enda kahtlusi ja vastupidiselt – sa võib saada sellest kasu (loe ka: “Kuidas saada heaks asjades, milles olid alguses halb”, Forbes). Konkureerimata mitte kellegagi, saad sa keskenduda väljakutsetele ning muuta ennast paremaks nii füüsiliselt kui vaimselt.

3) Sul pole enam võimalust muremõteteks

Asjalu, et ballet on piisavalt raske ja vajab keskendumist, tähendab automaatset aju lülitamist teisele kanalile, sest sa pead samaaegselt mäletama samme, püsima rütmis ning säilitama enda kehakoiakut. Tehes seda kõike, ei jää su peas enam ruumi millelegi muule mõtlemiseks. Ükskõik, mis toimub su igapäevaelus, see kõik kaob hetkest, kui astud sisse balletistuudiosse, trikoosse ja balletikingadesse.